Այս ամենը տեսնելուց հետո կարող եմ ասել, որ ՄԱԿ-ում եւ այլ ատյաններում մենք շարունակելու ենք խոսել խաղաղության մասին: Պետք է անել ամեն ինչ, որպեսզի համերաշխություն լինի ամբողջ աշխարհում. ասել է Մեքսիկայի Պատգամավորների պալատի Մեքսիկա-Հայաստան բարեկամության խմբի նախագահ Բերենիսե Խուարես Նավառետեն:
Վերջինիս գլխավորած պատվիրակությունը Հայաստան-Մեքսիկա բարեկամական խմբի անդամ Գուրգեն Արսենյանի ուղեկցությամբ հունվարի 17-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Պատվիրակության անդամները ծաղիկներ են խոնարհել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, լռությամբ հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը: Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում նրանք ծանոթացել են Եղեռնի մասին հավաստող փաստաթղթերին եւ գրառում կատարել Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում:

Seeing all this I can say that in the UN and in other instances we’ll continue to speak about peace. Everything must be done in order to have solidarity in the whole world: the Chair of the Mexico-Armenia Friendship Group of the Chamber of Deputies of Mexico Berenice Juárez Navarrete said.
On January 17, the delegation led by the latter accompanied by the Head of the Armenia-Mexico Friendship Group Gurgen Arsenyan visited Tsitsernakaberd Memorial Complex.
The members of the delegation laid flowers at the Eternal Fire perpetuating the memory of the Armenian Genocide victims, honoured in silence the memory of the Holy Martyrs. In the Armenian Genocide Museum-Institute they got familiarized with the documents proving the massacre and left a note in the Memory Book of Honourable Guests.